נשיא אייסף, קרלוס בנעים,ורעייתו, ד"ר ודארל בנעים – יו"ר וועדת המלגות הבינלאומית של הקרן, הגיעו מניו יורק והשתתפו בטקס סיום שנת הלימודים של פרויקט "גשר לאקדמיה" ע"ש סלים ולונה בנדטה בנשר

בתחילת הקיץ ביקרו בישראל נשיא קרן אייסף קרלוס בנעים ורעייתו, ד"ר דארל בנעים, כדי לבחון מקרוב את הישגיהם של הסטודנטים חברי אייסף בישראל. הם הגיעו גם לנשר, עיר בפרברי חיפה אשר 30% מתושביה הם עולים חדשים. כאן, לצד ראש העיר, רועי לוי, ובכירי העירייה, הם השתתפו בטקס סיום שנת הלימודים תשע"ט של תוכנית "גשר לאקדמיה ע"ש סלים ולונה בנדטה"  וחגגו עם התלמידים שסיימו את לימודיהם בכיתות י'-י"ב.

משפחת בנדטה העניקה התחייבות רב-שנתית נדיבה לתמוך בתוכנית "גשר לאקדמיה" של אייסף ברחבי הארץ, תוכנית המלווה בני נוער על-מנת שיצליחו בבית הספר ובחיים בכלל. נכדתם של לונה וסלים בנדטה, אלינה אקסיוטה בנדטה, הגיעה אף היא לישראל כדי להשתתף בטקס והעניקה לשלושת התלמידים המצטיינים של "גשר לאקדמיה" בנשר מתנה מרגשת – מחשבים ניידים, שיעזרו להם ללמוד, לסכם שיעורים ולכתוב עבודות.

התלמידים המשתתפים ב"גשר לאקדמיה" הצטרפו לתוכנית בכיתה י'. הם מקבלים הדרכה אישית וקבוצתית, סיוע כלכלי והכשרה למנהיגות, ועומלים על השלמת תעודת הבגרות כך שיוכלו להתקבל ללימודים אקדמיים. כחלק מתוכנית "גשר לאקדמיה", הסטודנטים של קרן אייסף הינם משתתפים פעילים במאמץ לצמצום פערים חברתיים וחינוכיים בקהילותיהם בכך שהם מלווים וחונכים תלמידי תיכון ומסייעים גם להם להשיג תעודת בגרות איכותית.

תוכנית "גשר לאקדמיה" בנשר הינה נבחרת האקדמיה של הישוב. נבחרת האקדמיה של נשר פועלת בשיתוף עם בכירי העירייה והסוכנות היהודית, על-מנת לצמצם את הפערים הסוציו-אקונומיים והחינוכיים בקרב בני הנוער בעיר. ראש עיריית נשר, רועי לוי, המשנה לראש העיר, אדווה קאופמן, מנהל המחלקה לשירותים חברתיים בנשר, אופיר אבוחצירא, ומובילת התוכנית מטעם העיריה – עו"ס מור קיסר כיבדו את הטקס בנוכחותם.

ד"ר דארל בנעים ציינה כי "קרלוס ואני ביקרנו בבית ספר בנשר כדי לראות את תוכנית "גשר לאקדמיה" בפעולה. שמחנו להיווכח איך ליווי והדרכה אינטנסיביים כבר יצרו שינוי בנתיב חייהם של התלמידים שלנו, והציבו אותם במקום שמאפשר להם לשרת את מדינתם טוב יותר ולהמשיך את השכלתם. אפשר היה ממש להרגיש את גאוותם על הישגיהם, וזה היה מרגש מאוד."

שיתוף הפעולה המתמשך עם עירית נשר והסוכנות היהודית ועיריית נשר הביא את קרן אייסף להרחיב את השקעתה בתוכנית מכתה י' עד י"ב והיא נכנסת כעת לשנתה השישית.

לתמונות נוספות מהטקס, לחצו כאן.

 

 

Back to top