רק יומיים לפני שיחתנו מלאה שנה מאז נכנסה נטלי יצחק לתפקיד רכזת תעסוקה וקריירה של אייסף. התפקיד לא היה קיים קודם לבואה ובמסגרתו היא מלווה את הסטודנטים במסגרת התוכנית המשותפת למשרד ראש הממשלה ולקרן אייסף, ''מדע בונה חברה'', למציאת תעסוקה ולבנות קריירה בתחום המדע. 

יצחק שחוגגת את יום הולדתה ה-32 בדיוק ביום שיחתנו נשואה היא אם לשתי ילדות קטנות וגרה עם משפחתה ברחובות. היא סיימה תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במשאבי אנוש. מאחוריה שש שנות ניסיון עבודה בתחום משאבי האנוש.

"התחלתי לבנות את התוכנית 'יש מאין' ואני חייבת לומר שהיה בה צורך רב מאוד. אני מעניקה כלים לסטודנטים שמתכננים קריירה בתחום המדעים ואשר בסיום התואר מרגישים נבוכים אל מול עולם מנוכר שנראה מעט מבלבל ואף עוין. יש לערוך בחירות, לעמוד בתחרויות, לפגוש אנשים וכמובן כדי להתאים לדרישות צריך לבוא מוכן, היא אומרת.

" אני מתחילה להעביר את התוכנית לכל הסטודנטים כבר בשנה ב' ללימודים. ראשית אני מעבירה סדנא של כתיבת קורות חיים וכיצד לבנות קורות חיים נכונים. כמו כן אני מזמינה עבורם סדנאות בתחומים שונים כגון  סדנת הכנת ריאיון עבודה באנגלית שכן בחברות רבות בתחום ההייטק השפה האנגלית היא כלי חשוב. בנוסף - גם סדנת לינקדאין שעשויה לעזור לסטודנטים למתג את עצמם ברשת הקשרים המקצועיים וכך להגדיל את הסיכויים לקבל הצעות עבודה יזומות. 

"בשנה ג' הסטודנטים מקבלים סדנא של 'עוגני קריירה' מיועצת תעסוקה מובילה בעולם ההייטק . הסדנא נותנת כלים כיצד לבנות את הקריירה שלך ולהצליח לקדם את עצמיך במקום עבודה (להפוך לטאלנט). 

"בנוסף הסטודנטים מתחום ה-stem קיבלו במסגרת התוכנית המשותפת עם משרד רה"מ מתנה - רישום לקורס אנגלית אונליין, קורס אישי 'אחד על אחד' עם מורים באנגלית. מטרת הקורס היא לעזור לעבור ראיון עבודה באנגלית ולשפר את הביטחון בדיבור השוטף ביום יום.  עלות הסדנא לסטודנט היא רק 200 ₪ וחשוב לציין זאת כי מדובר בקורס יקר. בינתיים רק 14 סטודנטים נבחרים משתתפים בקורס הזה, שהוא חשוב ביותר."

אלה קורסים וסדנאות הנעשות המרחב סגור. האם יש גם מפגשים פרונטליים עם המציאות?

"בוודאי. השנה הסטודנטים יצאו לסיור מעשיר בחברות שונות בשוק התעסוקה על מנת להיחשף לתפקידים המוצעים וגם לשמוע על תהליכי גיוס בחברות הייטק. השנה הסיורים היו בחברות: מלנוקס, תדהר (הנדסת בניין), חברת ויה,  וסודה סטרים. 

"בנוסף אני מגיעה למוסדות האקדמיים בהם לומדים הסטודנטים שלנו ויושבת בשיחות אישיות עמם, מבצעת איתם סימולציה של ריאיון עבודה, נותנת להם טיפים והכנה לקראת הריאיון. כמו כן אני גם נותנת עזרה בחיפוש באופן ממוקד במקום עבודה. אני מגיעה לירידי תעסוקה ומעבירה לסטודנטים ידיעות על משרות מעניינות." 

ומה את מתכננת בעתיד?

"הפרויקט הבא עליו אני עובדת בנושא תעסוקה הוא תוכנית מנטורניג. המטרה היא לבנות מאגר של מנטורים בוגרי אייסף שיוכלו לחנוך את הסטודנטים בנושאי תעסוקה לקראת סיום לימודיהם. המנטור חייב להיות מישהו שיהווה מלווה אישי עבור הסטודנט בכל תהליך של סיום התואר והתחלת הקריירה המשמעותית שלו. 

"אני שולחת מיילים לסטודנטים הכוללים מידע, דרכי תקשורת, אתרים חדשים לחיפוש עבודה ומשרות פנויות. זאת עבודה במשרה מלאה לטובת הסטודנט ואין שמחה גדולה מזאת כאשר סטודנט בוגר מודיע לי כי מצא מקום עבודה מתאים ומספק אפשרות קידום!"

Back to top